Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anatomi ve Genel Cerrahi Anabilim Dalları tarafından, 6-7 Ekim 2018 tarihlerinde “Abdominal Cerrahi, Klinik Anatomi Kursu” düzenlenecektir. Kursun ana teması, karın bölgesinde yapılan cerrahi uygulamalarda dikkat edilmesi gereken noktaların interaktif bir şekilde katılımcılara aktarılmasıdır. Bu sayede mide kanser cerrahisi, kolorektal kanser cerrahisi, anal sfinkter tamiri, fıtık cerrahisi, karaciğer cerrahisi ile ilgili güncel yaklaşımlar, anatomik temelleriyle birlikte katılımcılarla paylaşılacaktır. İki gün olarak planlanan bu eğitim toplantısının ilk gününde, Fakültemizin Genel Cerrahi ve Anatomi Anabilim Dallarının konularında çok deneyimli öğretim üyeleri, güncel literatür bilgileri ve zengin video görüntüleri eşliğinde birikimlerini katılımcılara aktaracaktır. İkinci gün ise eğiticilerin yaptığı cerrahi ve anatomik diseksiyonlar, katılımcıların olduğu salona canlı olarak aktarılacak, cerrahi teknikler ve ilişkili anatomi interaktif bir şekilde tartışılacaktır.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri olarak, Cumhuriyetimizin ilk, Ülkemizin en köklü Tıp Fakültelerinden birinde olmaktan onur duyuyoruz.  Deneyimlerimizi ve birikimlerimizi siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmak bizlere mutluluk veren en önemli motivasyon kaynağıdır. Sizlerin katılımıyla, bu ve benzer eğitim toplantılarını daha da geliştirmek ve düzenli aralıklarla tekrarlamak istiyoruz.

Bu vesileyle ilgili tüm meslektaşlarımızı kursumuza davet eder, güzel ve yararlı bir kurs gerçekleşmesini dileriz.

Saygılarımızla.

 

YER:   Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Yerleşkesi Anatomi Anabilim Dalı Klinik Anatomi Araştırma ve Simulasyon Merkezi

Tarih: 6-7 Ekim 2018 

NOT: Kontenjan sınırlıdır. Katılım ücretlidir. 

 

Prof. Dr. Halil İbrahim AÇAR

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı

Prof. Dr. M. Ayhan KUZU

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı